Deja

Deju ansamblis "Daiļrade"

Kolektīva dibināšanas gads: 1990

Vidējais dalībnieku vecums: 16-30

Dalībnieku skaits: 62

Mājas lapa: www.tda-dailrade.lv

Vadītāja vārds: Iveta Pētersone-Lazdāne

Vadītāja tālrunis: 29233855

Vadītāja e-pasts: iveta.petersone@riga.lv

Deju ansamblis „Daiļrade” dibināts 1990. gada 14. novembrī ar firmas „Daiļrade” atbalstu un darbojas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” paspārnē. No 2012. gada janvāra ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir Iveta Pētersone-Lazdāne, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku un Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja, deju nozares konsultatīvās padomes locekle un deju nozares Latvijā mentore.

Ansamblī strādā arī pieredzējuši deju pedagogi – izcilais baletmeistars-repetitors, bijušais Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mākslinieks Vladimirs Ponomorjovs kā arī horeogrāfs, cittautu deju speciālists, raksturdejas pedagogs Konstantīns Koļesņikovs. Par mēģinājumu muzikālo pavadījumu rūpējas koncertmeistare Sramīte Plaude.

Ansambļa dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja līdz pat 2011.gada decembrim bija Silva Štelfa. Nodibinot deju ansambli 1990.gada 14.novembrī, jau 15. novembrī Rīgas 2. vidusskolas telpās tika uzsākts pirmais mēģinājums, un „Daiļrades” deju ritums turpinās vēl šodien. Toreiz pirmajā mēģinājumā piedalījās vien 5 meitenes. Gadu gaitā ansamblis ir audzis mākslinieciski un tam piepulcējas arvien vairāk jauniešu. Šodien kolektīvā dejo dažādu vecumu jaunieši — skolnieki, studenti, dažādu firmu un uzņēmumu darbinieki un vadītāji vecumā no 16 līdz 30 gadiem, bet kopējais kolektīva aktīvo dalībnieku skaits ir vairāk nekā 80 cilvēku.

 

Deju ansambļa repertuārs nemitīgi mainās un programma tiek veidota, ietverot gan latviešu, gan cittautu dejas. „Daiļrades” koncertos, kas regulāri tiek rīkoti gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās, var vērot gan solo dejas, gan dzīvespriecīgas, gan cēlas un liriskas pāru dejas. Ansamblis savā pastāvēšanas laikā vienmēr ir bijis Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieks, 2013.gada svētku fināla konkursa laureāts, piedalījies daudzos nozīmīgos valsts un starptautiska mēroga pasākumos, tostarp pagājušās vasaras Pasaules Koru olimpiādes atklāšanas ceremonijā, Rīga 2014 deju lieluzvedumā “Lec, saulīte!”. 2015. gadā prezentējis Latviju pasaulē lielākās pārtikas izstādes “International Green Week” Berlīnē atklāšanas ceremonijā. DA „Daiļrade” koncerts Pekinas Nacionālajā Skatuves mākslu centrā (The National Centre for the Performing Arts) Pekinā, tika iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā. Tās mērķis bija atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru, kultūras tūrisma galamērķi un uzticamu sadarbības partneri. Prezidentūras kultūras programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas.

Mūsu deju ansambli par savu radošo labaratoriju izvēlas daudzi Latvijā pazīstami horeogrāfi, radot savas jaunrades tieši mūsu dejotājiem un bieži nodot tās tālākai vērtēšanai jaunrades konkursā Valmierā. Šeit mināmas vairākas jau tautā pamanītas un iemīļotas A.Daņiļeviča horeogārāfijas – “Apkal manu kumeliņu”, “Šķiraties(i) zosu pulki”, “Kadrillis”, “Kas tos dūmus kūpināja”, “Cepurīti mētādams”, “Vīru vara”, “Aiz Daugavas vara dārzs” un daudzas citas, V.Birnbauma “No tautas dvēselītes”, L.Freimanes “Rikšiem laidu kumeliņu”.

Kaut arī kolektīvs dibināts salīdzinoši nesen, tas sekmīgi konkurē ar tradīcijām un pieredzes bagātiem tautas deju ansambļiem, gūstot panākumus konkursos un skatēs. Kolektīvs pierādījis sevi kā aktīvs dalībnieks ne tikai dejdejas tradīciju kopšanā, bet dejotāji ar azartu piedalās dažādos pasākumos, piemēram, TDA „Vektors” rīkotajā ikgadējā „Egona kausa” izcīņā (basketbols), TDA „Rīdzinieks” rīkotajā ikgadējā pludmales volejbola kausa izcīņā, kā arī „Danča” rīkotajā kausa izcīņā (hokejs) un labdarības pasākumā“Deja mazai sirsniņai”.

Atpakaļ

Tuvākais pasākums

Lekciju cikls “Domāsim kopā Latvijai”

24.10.2018. - 18:30

Pasākumu kalendārs

October 2018
Mo
Tu
We
Th
Fr
Sa
Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mazā Ģilde - karte