17:00 12. augusts, 2018.

RĪGAS VĒSTURISKĀS MŪZIKAS UN DEJAS FESTIVĀLS 2018

KONCERTS "FOLIES ET FURIES"

Koncertā piedalās:

HETERE ŅJŪHAUSA / Heather Newhouse (soprāns, Francija)

Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA

Diriģents FRANKS-EMANUELS KOMTE / Franck-Emmanuel Comte (Francija)

 

Koncertā skanēs Georga Frīdriha Hendeļa un Žana-Filipa Ramo ārijas un instrumentālā mūzika

 

 

Diriģents Franks-Emanuels Komte par programmu "Folies et Furies"

 

Kā trakuma ideju tika izmantota baroka mūzikā?

"Vētras, negaiss un baroka ārijasir kā metafora prātu zaudējušam cilvēkam. Un viena no visnozīmīgākajām trakuma izpausmēm cilvēkam ir mīlestība… "

Programma"Folies et furies" stāsta mums par to, cik ļoti mīlestība var saviļņot mūsu sirdis, kā cilvēks var kļūt traks aiz mīlestības, kad zaudē kontroli pār savām jūtām.

Franks-Emanuels Komte kā programmas idejas autors vēlējās parādīt kopīgās saites starp franču stilu un Georga Frīdriha Hendeļa mūziku.Kā zināms, Hendelis ir lielā mērā iespaidojies no franču stila instrumentālās mūzikas stila, piemēram, franču uvertīrām "l’ouverture à la française" vai svītām“la suite à la française“, bet tāpat Hendelis dažās no savām operam izmantoja libretus, ko bija sarakstījuši Houdar de La Motte, Philippe Quinault. Šo pašu libretistu darbus savās operas izmantoja arī Žans Filips Ramo un Žans Batists Lulli.

Mīlestības trakums apbur ar savu patieso kaisli...

 

 

Baroka orķestra COLLEGIUM MUSICUM RIGA nosaukums aizgūts no orķestra, kurš darbojies Rīgā 17. gadsimtā. Mūziķus gan toreiz, gan tagad vieno kopīga aizraušanās un mīlestība pret baroka mūziku. Mūsdienu orķestri 1990. gadā dibinājis Māris Kupčs, kurš ir Latvijā mērķtiecīgākais baroka un klasicisma mūzikas pētnieks. Gadu gaitā orķestris atskaņojis virkni interesantus Latvijas vēsturiskajā teritorijā tapušus un vairākus gadsimtus aizmirstus darbus, ko orķestra mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs ir atradis ne vien Latvijas, bet arī Vācijas, Zviedrijas un citu valstu arhīvos un bibliotēkās.Īstenoti vairāki ievērojami pirmatskaņojumi: J. A. Hillera opera “Medības”, Latviešu kantāte “Ta Simtaa Dzeesma”, G. M. Tēlemaņa Wie bin ich doch so herzlich froh, Missa sopra “Ein Kindelein so löbelich”, F. Ā. Feihtnera Cyrrus und Casandea, J. V. Mēdera Mateja pasija, J. T. Perles kantāte “98. psalms”, K. H. Grauna oratorija “Jēzus nāve” ar Vecā Stendera tulkojumu latviešu valodā un daudzi citi skaņdarbi, kas bez Māra Kupča ieinteresētības tā arī būtu palikuši šodienas publikai nezināmi.Kopš 2005. gada orķestris spēlē uz vēsturiskiem instrumentiem vai to kopijām un ir vienīgais šāda veida kolektīvs Baltijas valstīs. Turklāt orķestra vadošie mūziķi, kuri ir arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās Mūzikas katedras pasniedzēji, ir pieprasīti un atzīti mūziķi ne tikai Latvijā, bet arī  Baltijas reģionā un Skandināvijā.Collegium Musicum Riga regulāri sadarbojas ar dažādiem Eiropā un pasaulē atzītiem senās mūzikas interpretiem, kā piemēram, soprāns Elīna Šimkus, kontrtenors Sergejs Jēgers, vijolniece Leila Schayegh (Šveice), viola d'amore meistars Daniel Fradkin (Izraēla), diriģents Franck-Emmanuel Comte (Francija), klavesīnists un diriģents David Shemer (Izraēla), vijolniece Mira Glodeanu (Rumānija), blokflautiste Dorothee Oberlinger (Vācija), viola da gamba meistars Anatoly Grindenko (Krievija) u.c.

 

Ieeja bez maksas

 

 


Tuvākais pasākums

Koncerts “BARBERSHOP NIGHT”

19.10.2018. - 20:00

Pasākumu kalendārs

October 2018
Mo
Tu
We
Th
Fr
Sa
Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Mazā Ģilde - karte